Doctor Who

28. března 2011 v 16:32 | Time lady |  O seriálu
Doctor Who je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC.
Popisuje dobrodružství záhadného cestovatele časem, představujícího se jako "Doktor".Doktor pochází z prastaré mimozemské rasy nazývané Time lords (páni času),jejichž domovskou planetou byla Gallifrey.Ti mají schopnost se zregenerovat,pokud se jejich tělo ocitne blízko smrti.Každý Time lord má 13 životů a s každou regenerací získá novou podobu a povahu,ale zdílí stejné vzpomínky.Tímto se producenti vypořádali s problémem, když první Doktor (William Hartnell) v roce 1966 opustil seriál.
Doktor cestuje ve své lodi jménem TARDIS(Time And Relative Dimensions In Space),která v podobě maskování vypadá jako modrá policejní budka z 50. let.Se svými společníky zkoumá vesmír a čas,řeší problémy a napravuje škody,které napáchali mimozemští návštěvníci Země.
Kvůli tomu,že Doktor už mnohokrát zachránil Zemi,si nadělal spoustu mimozemských nepřátel jako například Daleky,Cybermeni,Sontarané...
Seriál je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejdéle běžící sci-fi serial na světě.Vysílání odstartovalo 23. listopad 1963 (17:15).
Za dobu 48 let se již vystřídalo 11 Doktorů.Současného hraje Matt Smith, jeho společnici Karen Gillan a jejího přítele ztvárnil Arthur Darvill.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shayla Shayla | Web | 1. dubna 2011 v 18:28 | Reagovat

Allons-y!
Vidím,že máš taky ráda Doctora Who.Já jsem do něj úplnej fabnatik :3
Necheš se podívat ke mně?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.